8 asırlık Ahilik geleneğimiz, 40 yıllık sektör tecrübemiz.

     1984’te Adapazarı Tozlu Çarşı’da orman, bahçe ve tarım makinaları üzerine faaliyet gösteren bir işletmede tezgahtar olarak işe giren Hacı Bilal Özensel; insani ilişkiler ve hayat tecrübesini ticari ahlak anlayışıyla sentezleyerek 1999 yılına dek bu işletmede çalışmalarını sürdürmüştür.

     İsmail Özensel, daha önce birçok farklı sektörde edindiği pazarlama, yönetim, ticaret deneyim ve müşteri odaklı bakış açısını değerlendirmek adına 1997 yılında Sakarya Ankara Caddesi’nde Fatih Bahçe ve Tarım Makinaları Ltd. Şti.’nin ilk adımlarını atmıştır. 1999 yılında Adapazarı Depremi’nden sonra babası Hacı Bilal Özensel’in -o günkü ismiyle- Fatih Ticaret ailesine dahil olmasıyla birlikte güçlenen firmamız 2009’dan itibaren orman, bahçe ve tarım makinaları sektörüne ağırlık vermiş 2019’dan itibaren ünvanını Fatih Bahçe ve Tarım Makinaları Ltd. Şti.’ye taşımıştır.

      Eşzamanlı olarak, ekolojik bir yaklaşımla logosunu da yenileyen firmamız yenilikçi genç ve dinamik kadrosuyla 150’yi aşkın markanın bölge satış ve yetkili servis hizmetlerini yarım asıra yaklaşan sektör tecrübesi ışığında tüketicilere ulaştırmaktadır.